[29-10] [9-1] [Archvum]
Molnr Ferivezr letben a Lakkoz-Sznyi s az UMSZKI utn a Brdy Imre Gimnzium volt a harmadik iskola, ahol 2000-ben a Vezr megprblkozott az emberi trsadalomba val beilleszkedssel s az rettsgi lettelvel. Azonban itt is ugyanabba a problmba tkztt, amibe mindenhol mshol, hogy a tbbiek kptelenek voltak tolerlni Feriharcos megjelenst s egybl az osztly els szm clpontjv vlt.
Az osztlytrsak a vezrt sokszor Kbkinek neveztk, mskor pedig megprbltk ellopni tle a htizskjt. Emiatt az Alkot rknyszerlt arra, hogy nha grcssen, pingvinknt szortsa a htizskot a lbai kz vagy az lbe, ha nem akarta azt, hogy a tbbiek megszerezzk. A sok primitv szivats kzl a legkegyetlenebb s egyben a Vezr Brdy-s plyafutst lezr esemny az "Emeleti lny" nven vonult be az archvumba. Ennek a lnyege az volt, hogy az osztlytrsak viccbl kitalltak egy elkpzelt lnyt egy msik osztlybl, aki az elmondsuk szerint romantikusan rdekldtt Ferivezr irnt. Ezutn felkldtk a Vezrt a msodik emeletre, hogy tallkozzon ezzel a lnnyal, de ott a Vezr csak az res folyost tallta. A Vezr szmra ez az esemny volt az utols csepp a pohrban. Ott az emeleten megvrta a becsengetst, majd ahelyett, hogy visszakullogott volna a sajt osztlytermbe, inkbb lestlt a fldszintre s egy laza htraarccal kilpett a Brdy Gimnzium kapujn mindrkre.
Hazafel menet a kvetkez gondolatok fogalmazdtak meg a Vezrben:
"Szval a Brdy mkamesterei viccesnek talltk, hogy hazudtak nekem egy kpzeletbeli lnyrl? Mi lenne akkor, ha n is kitallnk nhny nem ltez lnyt s ezeknek a lnyoknak a testbe kltztetnm az egsz Brdy-bandt?" - fondorkodott a Fvezr. Mg aznap lerta emlkezetbl az osztlynvsort, nehogy egyetlen bns is elfelejtdjn, vgl pedig megkezdte az Alakvlt Protokoll kidolgozst.
Mivel 2000-ben a K-Pop iparg mg gyerekcipben jrt, Ferivezr ezrt inkbb a nyugati popkultrbl mertett ihletet. Az osztlytrsakbl ltrehozott lnykarakterek az akkori tiniblvnyok (Britney Spears, Christina Aguilera s trsaik) stlusjegyeit kaptk.
Elsknt Horvth Boldizsrt alaktotta t, akit pont gy hvtak, mint a ksbbi Kelemen Kabtban egyttes nekest s klsre is hasonltott r. volt Ferivezr legnagyobb Brdy-s nemezise s az "Emeleti lny" trfa szellemi atyja. Boldizsrbl Bol-Di-Star, egy ezsts leggingst s napsugaras hasplt visel buta csitri lett, aki naphosszat Max Martin-szer, cukormzas ntkra rzta a cspjt, mint egy agyhalott Britney-kln.
Paulik Zsoltot, a kvr s jellemtelen osztlytrsat, aki valsznleg csak azrt csatlakozott a gnyoldshoz, hogy a Vezr helyett nehogy maga legyen az, akibe belergnak a tbbiek, egy teltkarcs popsztr nv vltoztatta, akit Mandy Moore-hoz hasonlan csak a Candy, vagyis az dessg rdekelt. j nje, Paulina Solt megszllottan zablta a cukorkkat s Ferivezr trtneteiben mg a valsgosnl is szrnyebb mdon elhzott.
Papp Fbin, aki mr akkor is telekommunikcis mrnk akart lenni, Ferivezr vilgban egy pletyks kis riherongy lett s frfias kezeit kecses ni ujjakk zsugortotta a Vezr. A kacsi kztt csak gy villdzott az akkori kezdetleges, mtrixos Nokia 8110 telefon, amellyel cukinak sznt butasgokat suttogott a tbbi szerepl flbe.
Kenderesi Zoltn, aki az osztlyteremben folyamatosan hfehr Backstreet Boys-szer ruhkban fesztett s szentl hitte, hogy van annyira men, hogy bevennk brmelyik akkori fibandba, ugyancsak meg lett fosztva a macssgtl. Az Alkot egy szinte 2 dimenzisan vkony ni testbe prselte s olyan extra-rvid fehr szoknyt adott r, ami all minden lpsnl kilgott a fekete bugyija. Tncstlust Christina Aguliera mozdulatairl mintzta s a Vezr egyszer mg egy karcsonyi albumot is gyrtott neki.
A "fkolomposok" mellett az osztly tbbi, kevsb jelents tagja is megkapta a bntetst Ferivezr kezdeti archvumban. A rluk kszlt rsokat vgl internetes frumok tucatjaira msolta fel, ahol a helyi frumozk javarszt nem tudtak mit kezdeni a szmukra teljesen idegen emberek karakterlersaival s a velk zajl bizarr esemnyekkel.
Hsz vvel ksbb, a 2020 mrciusi Covid-karantn unalmas heteiben Ferivezr jra elvette a Brdy-s trsasgot. Mivel a 2000-beli popzene mr lejrt lemez volt, a Vezr mind a huszonvalahny karaktert ttolta a modern K-Pop talakt kamrin. A b szr nadrgokat feszls latexre, a Nokia telefonokat hologramos karperecekre, az idejtmlt Britney s Christina-viseleteket pedig neonfnyes idol-uniformisokra cserlte.
Ferivezr ezzel a monolggal zrta le taln egy jabb hsz vre a Brdy-beli trsasg trtnett:
"A Brdy-osztly szerint remek pon volt, amikor elkldtek egy nem ltez lnyhoz. De k nem egy htkznapi emberrel szrakoztak, hanem a Kibervilg ptsznek prbltak rtani. n pedig hlbl teremtettem bellk egy egsz hadseregnyi nyavalyg, ledr rongyokban fetreng fantomlnyt. k voltak a legelsk, akik megalapoztk a leend univerzumomat. Rajtuk ksrleteztem ki azt a formult, amitl ma mr emberek millii rettegnek."
|
Kedves Andrs!
Tetszik s gratula!
dv:RKA
|
Kedves Andrs!
Az imnt olvastam "A cskaleves" c. rsodat. Ma tallkoztam Hdosi Jskval. Lenne r lehetsg, hogy priviben vltsunk zenetet?
Ksznettel: Zeenoo
|
Kedves Andrs!
Vletlenl, DIA-Verses,kpes blogjn lttam meg a neved,gy kerltem ide.
Nagyon rlk,hogy a sok ni Portl kzl a Tiedet vlasztottam. Vagy kt rt eltltttem Nlad,nagyon lenygzen rsz,nehezen tudom itthagyni a Portlod.
Vgl is gy megyek el,hogy nem tl sokat tudtam meg Rlad,de amit megtudtam azok nagyon rdekes dolgok.
Nagyon jk a verseid, a msik blogodba nem tudtam "tmenni",mert a linkre rkattintva nem tallhat szveget rt ki!
Biztos,hogy visszajvk,azrt regisztrltam,kivncsi vagyok az el nem olvasott novellidra is.
Tovbbi kellemes mjusi napokat kvnok,ksznm,hogy itt lehettem Zemplnbl Magdu.
|
Kedves Andrs! Elssorban nagyon szpen ksznm a sok sok dit , amivel sikerl rendszerint rmet okoznod. Bevallom, hogy mr rgen nzegetem az oldaladat, - igaz nem jelentkeztem be, de nvtelenl igazn szerencstlen dolognak tartom ezrt most megtettem ezt is, fleg azrt, hogy tudd ki is vagyok valjban - mot a karcsonyi gondoltok ragadtak meg hiszen ez rthet ilyenkor karcsony kzeledtvel. Ksznm az lmnyt! Ildik
|
Jankt olvastam.
Megrzott trtnete , mennem kell.
|
Szp estt mindenkinek, legfkppen neked Andrs!
Megtartottam szavam itt vagyok.
Olvasok, no meg visszarklok kicsit mert most ppen erre van hangulatom. Valahogy mostansg mg a blog rssal is prblkozom. Persze nem mondom, hogy rohannak elolvasni vajon mit firklt ez az reglny. De nem zavar, azt hiszem eljn az ember letbe egy olyan idszak amikor knyszert rez az rs irnt. Ltom a tbbieknl (hasonl korosztly) k is ezt csinljk. Taln azrt mert a televzi , a szmtgp egyrszt kitgtja a vilgot elttnk, msrszt magnyoss tesz. Olyan keveset beszlgetnk, vajon rgen is gy volt amikor ezek a technikai eszkzk mg nem lteztek?...
Emlkszem arra az idszakra amikor mg htfnknt nem volt ads a televziban, akkor opert hallgattam, lemezrl, vagy olvastam. Az olvassi szenvedlyem maradt br ....inkbb altatnak hasznlom.
dvzletem mindenkinek GizAnna
|
Kedves Andrs!
Ksznm szpen a sok szp kldemnyt, nem is tudok vlasztani,melyik a legszebb, legrdekesebb.
Tovbbi j alkotkedvet, ert, egszsget kvnok. dvzlettel: Marg
|
Kedves Andrs!
tugrottam hozzd egy kis mveldsre. Borzaszt tartalmas az oldalad, sok mindent fellel. Nagyon kellemesen reztem itt magam. Idm kevs, de valahogy ma annyira vgytam egy kis irodalomra s egyben vidmsgra.
Ksznm a dikat s ha ugy rzed, hogy eljssz szomszdolni a bartodhoz nagyon sok szeretettel vrlak.
Kellemes estt s nagyon sok szp alkotst kvnok.
Puszi a csaldnak is. lel: ildy
|
Ksznm a sok szp pps-ket ,meglepdk ,hogy soha nem gondolkoztam azon ,hogy a szavaknak ms rtelme is lehet ,ugy ltszik nagyon szszerint veszem a dolgokat.Tisztelettel a Te hsges csodlod!
Szeretettel kivnok egy szp hetet s sok alkotst ! |
"☺Adm kldke'-vel kapcsolatban ,csak annyit szeretnk megjegyezni,honnan tudjuk,hogy Admnak hivtk a els embert s ki adta neki ezt a nevet,elnzst ha zavarnlak ezzel a krdssel.
Nagyon tetszenek a kldtt pps-k ,amiket Te kszitessz,.Nha kivlasztok egy jol sikerlt pps-t s elakarom kldeni Neked s akkor veszem szre ,hogy a Te alkotsod.Gondolom ezzel mindent elmondtam.
Szeretettel dvzllek Babu |
Nagyon ksznm, mr megit ezt a kellemes idtltst. Nagyon jl reztem magam az oldalaidon.Megint feltltdtem. Maradj rkk ilyen lelemnyesen kreatv, szpet szeret EMBER. Nagyra becsllek. J egszsget kvnok. Kvnom, hogy a gynyr unokd eskvjn is tncolj, dalolj.
|
Szia kedves Andrs
Szeretettel kszntelek kvnok szeretettben boldogsgban egszsgben bkesgben szp dlutnt s napokat
neked s a szereteidnek is
Nagyon tetszik az oldalad nekem gratullok s kvnom tiszta szivembl sok ltogatokat neked.
Szivesen cserlnk veled bannert ha szeretnt
Nagy Szeretettel Jutkagdi56.gportal.hu/ |
Ez az oldal mg jobb mint az atw szervern tallhat. Gratullok, rmmel olvasgatom.
Kiss rpd |
Megvagyok 50 eves sajnos-----es nagyon tetszett a "A szulofalum"c.kisnovella ,de nem kapom a folytatast
Szeretettel Babu |
Drga Andrs! Krlek add t a zsuzsinak szvbl jv jkvnsgaimat. Boldog Nnapot kvnok neki, sok szeretettel: Ili.

www.youtube.com/watch

|
[29-10] [9-1] [Archvum]
|